Dropbox Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Etiketler:

Son zamanlarda çok sık duymuş olduğumuz teknoloji olan “Cloud Computing”  günümüzün en popüler teknolojisidir. Cloud sayesinde artık tüm belgelerimize her yerden, her cihazdan erişmek isteriz. Dropbox ise bu teknolojiden faydalanmamız için bir araçtır. Dropbox’ı kısaca dosya paylaşım platformu olarak tanımlayabiliriz

 

Dropbox kullanıcısı dosyalarına her hangi bir yerden herhangi bir cihazdan online olarak erişebilir. Eğer birden fazla bilgisayara sahipseniz, bu cihazlardaki önemli dosyalarınızı her yerde senkronize bir şekilde kullanmak isterseniz o zaman dropbox tam amacınıza yönelik. Şöyle bir örnekle açıklayayım; şirkette kullandığım bilgisayarımdaki bir dosyaya ile evde çalışmak istediğimde, bunu dropbox’ın belirlediği klasöre attığımda artık bu dosyayı evimdeki dropbox klasöründe görebilirim. Hatta iphone uygulaması ile iphone üzerinde de bu dosyamı görmem mümkündür.

 

Gördüğünüz gibi dropbox hem kullanışlı hemde 2Gb ücretsiz disk alanı ile bedavadır. Eğer daha fazla disk alanına ihtiyacınız varsa aylık veya yıllık ücretlerle daha fazla alana sahip olabilirsiniz.

Bu hizmeti kullanmak için dropbox.com adresinden kayıt olmanız ve indireceğiniz uygulamayı bilgisayarınıza kurmak yetecektir.

Yazılımı kurduğunuzda bilgisayarınızda bir klasör oluşacak ve klasöre attığınız dosyalar internette ve diğer cihazlarda senkron şekilde görülecektir.

 

 

Notebook üzerindeki dropbox klasörüm

Iphone üzerinde kurulu olan dropbox uygulamam

 

Bu da internet üzerindeki online dropbox alanım

 

Evet gördüğünüz gibi kullanmış olduğunuz cihazlarınız arasında dosya paylaşımı bu kadar kolay.

www.dropbox.com

Related posts:

sonmagaza.com yayında....
Başarılı biten bir proje sonrası...

Dropbox Nedir ve Nasıl Kullanılır? ile Benzer Yazılar:

8 Ocak 2012 Saat : 10:10
  Genel

Dropbox Nedir ve Nasıl Kullanılır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

error: