Exchange 2010 üzerinde ActiveSync kullanıcıları

Etiketler:

Günümüzde telefonların şirketlerinin birbirleri ile rekabeti sonucunda bir çok telefonlarda inanılmaz özellikler geliştirildi. Bu özelliklerden en önemlisi de bizim en çok kullandığımız mail programlarıdır. Exchange 2010 ile birlikte kullanımı daha da yaygın olan ActiveSync ile birlikte mobil cihazları entegre etmek kolay hale geldi. Exchange sistemimizde bu özellikleri kullanan kullanıcıları görmek istersek aşağıdaki powershell komutu ile kullanıcıları ve kullanmış oldukları cihaz hakkında bazı bilgileri görebiliriz.

Get-ActiveSyncDevice | Select @{Expression={$_.UserDisplayName.Substring($_.UserDisplayName.LastIndexOf(“/”)+1)};Label=”User”} | Sort User -Unique | ForEach{$u=$_.user; “`n$u”; Get-ActiveSyncDeviceStatistics -Mailbox $u | Select DeviceModel, DeviceUserAgent, LastSuccessSync, status, DeviceActiveSyncVersion, DevicePolicyApplied | ft}

Related posts:

Powershell ile Exchange 2010 Hosted lisans anahtarının girilmesi
MapiExceptionLogonFailed: Unable to make connection to the server.
Exchange 2010 Sp2 Owa Redirect

Exchange 2010 üzerinde ActiveSync kullanıcıları ile Benzer Yazılar:

13 Şubat 2011 Saat : 5:20

“Exchange 2010 üzerinde ActiveSync kullanıcıları” için 2 Yorum

  1. Alper dedi ki:

    Exchange 2010 geçişi yaptık, iphonelarda ayarların değişmesi gerektiğinden verdiğiniz shell ile kullanıcılar bize problem bildirmeden biz onların değişikliklerini yapmak için yanlarına gittik. Teşekkürler.

  2. ercanozkurt dedi ki:

    Rica ederim. hiç önemli değil.

Exchange 2010 üzerinde ActiveSync kullanıcıları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

error: