DELL-EMC VxRail 4.0


vxrailHyper-Converged mimariler gerek yazılım gerekse donanım bakımından her gün gelişmektedir. DELL-EMC birleşmesi sonrası da VxRail tarafında gelişmeler olmuştur.

 

VxRail 4.0 güncellemesiyle birlikte artık yeni model node’lar kullanılabilecektir. Bu modeller ile birlikte esnek yapılar kullanılabileceği gibi, daha fazla kapasite ve daha fazla performans sunulabilecektir.

 

configuration

 

G Series Node

G serisi node’lar genel kullanım amaçlı olup, 2U üzerinde 4 node bulunmaktadır. Mevcut appliance’lar şeklinde olup, daha güçlü donanımlarla yenilenmiştir. Intel V4 işlemciler ile birlikte her node 512GB memory’e kadar çıkabilmektedir.

vxrail_gseries

 

E Series Node

Giriş seviyesi node’lar olarak kullanılabilmektedir. 1U üzerinde 1 node olarak kullanılmaktadır. Bir VxRail cluster içinde minumum 3 node olarak kullanılabilir. 1 veya 2 soket 18 core işlemci seçeneği ile max. 1.5 TB memory’e çıkartılabilmektedir. Toplamda 10 adet 2,5″ disk ile yaklaşık 30TB SSD veya 16  TB HDD kapasitesine çıkabilmektedir.

vxrail_eseries

 

P Series Node

Performans node’lar olarak kullanılabilmektedir. 2U üzerinde 1 node olarak kullanılmaktadır. Bir VxRail cluster içinde minumum 3 node olarak kullanılabilir. 1 veya 2 soket 22 core işlemci seçeneği  ile max. 1.5 TB memory’e çıkartılabilmektedir. Toplamda 16 adet 2,5″ disk ile yaklaşık 46TB SSD veya 24  TB HDD kapasitesine çıkabilmektedir.

 

vxrail_pseries

 

V Series Node

Virtual Desktop Platform node’lar olarak kullanılabilmektedir. 2U üzerinde 1 node olarak kullanılmaktadır. Bir VxRail cluster içinde minumum 3 node olarak kullanılabilir. 2 soket 20 core işlemci seçeneği  ile max. 1.5 TB memory’e çıkartılabilmektedir. Toplamda 16 adet 2,5″ disk ile yaklaşık 46TB SSD veya 24  TB HDD kapasitesine çıkabilmektedir. NVidia Tesla M60 yada AMD GPU kartlar takılabilmektedir.

 

S Series Node

Kapasite node’lar olarak kullanılabilmektedir. 2U üzerinde 1 node olarak kullanılmaktadır. Bir VxRail cluster içinde minumum 3 node olarak kullanılabilir. 1 yada 2 soket 18 core işlemci seçeneği  ile max. 1.5 TB memory’e çıkartılabilmektedir. Toplamda 12 adet 3,5″ 2 adet 2,5″ disk ile max.  48TB HDD kapasitesine çıkabilmektedir.

 

 

Related posts:

RecoverPoint for Virtual Machines
VSPEX Blue ve ilk konfigürasyon
Geleneksel mimari ve Vxrail için TCA/TCO karşılaştırması

DELL-EMC VxRail 4.0 ile Benzer Yazılar:

16 Ekim 2016 Saat : 7:19

DELL-EMC VxRail 4.0 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

error: