CloudIQ for Unity


DellEMC’nin CloudIQ bulut tabanlı yazılımı ile Unity storage cihazınızı, performans, kapasite, konfigürasyon ve sağlık durumunu detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Aşağıda örnek bir CloudIQ portalinden detaylı bir inceleme görebilirsiniz.

CloudIQ sistemine, Unity Hybrid ve Unity AllFlash storage modellerini ekleyip izleyebilirsiniz. “SYSTEMS” altında 5 adet farklı model storage eklenmiş ve bunların özet bilgilerini buradan görebilirsiniz.  Üzerine tıkladığınız cihazla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Bir cihazın detayına girdiğiniz zaman ilk önce sağlık durumu ile ilgili bilgiler alıyoruz. Bu cihaz üzerinde tüm öğelerde sıkıntılı olan alanları görebiliyorsunuz. Örnek cihazda Pool1 üzerinde kapasite sorunu olduğu için sağlık durumunda uyarı gösteriyor.

 

Bir diğer tab altında storage ile ilgili konfigürasyon bilgilerini görebiliyorsunuz. Burada Pool, Storage, Drives ve Hostlarla ilgili faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Drives tabıaltında, disk tiplerine, flash dayanıklılık sürelerine, kapasitelere ve bazı detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Kapasite tabı altında storage ile ilgili, lun bazında , pool bazında kapsite ve kullanım durumlarına ulaşabilirsiniz.

 

Performans tabı altında storage cihazının farklı metriclerde performans değerlerini görebilirsiniz. Bu değerlere anlık erişebildiğiniz gibi geçmişteki verilere de erişebilirsiniz.

 

Storage ile ilgili IOPS, IO Size, Queue Length, Block Latency, Bandwith değerlerine ulşabilirsiniz. Ayrıca sistemde bulunan farklı metricleri de ekleyebilirsiniz.

 

 

Related posts:

EMC FLASH Teknolojileri
EMC XtremIO
DELL-EMC VxRail 4.0

CloudIQ for Unity ile Benzer Yazılar:

19 Kasım 2017 Saat : 9:22

CloudIQ for Unity Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

error: