Microsoft Lync 2010


Microsoft Lync, tek ve basitleştirilmiş bir arayüz ile birçok iletişim yöntemine erişimi kolaylaştırmaktadır. Kullanıcılar internet bağlantısı bulunan herhangi bir yerden hemen bağlantı kurabilir ve işbirliğine başlayabilirler.

 

Doğru insanları hemen bulun

Detaylı iletişim durumu bilgileri sayesinde meslektaşların erişilebilir olup olmadığını hemen öğrenin. Küresel dizin arama özelliğini kullanarak kişileri isimleriyle veya gücünü Microsoft SharePoint’ten alan Beceri Arama özelliği ile bulun. Kişiyi ilgi alanı veya uzmanlığını kullanarak bulmanın gücünü yaşayın.

 

Ne isterseniz onu iletin

Anlık mesajlaşma, ses, video, konferans ve uygulama paylaşımı özelliklerinden birinden diğerine, herhangi bir sohbet esnasında anında ihtiyacınıza göre geçiş yapın.

 

Her sohbeti işbirliğine dönüştürün

İster bire bir diyalog içerisinde olun ister bir konferans görüşmesi yapıyor olun tek bir tıklama ile masaüstünüzde yer alan bir uygulamayı paylaşmaya, bir PowerPoint dosyasını karşı tarafa yüklemeye başlayın. Ne zaman isterseniz bir beyaz tahta açın veya gerçek zamanlı olarak dosya transferi yapın.

 

Sosyal ağınıza bağlanın

Kişisel durumunuzu ana Microsoft Lync UI durum notunu kullanarak yayınlayın ve Etkinlik Bilgisi sekmesinden iş arkadaşlarınızın durumunu hakkındaki bilgileri izleyin. Uzun mesafeli iletişimi daha kişisel hale getirmek için resimlerden ve görüntülü çağrı özelliğinden yararlanın.

 

Kolayca çağrı yapın

Kişi listesini kullanarak veya arama fonksiyonlarından yararlanarak irtibat kurmak istediğiniz kişiye ismiyle çağrı yapın veya kolayca sesli çağrı başlatmak için Microsoft Lync Phone sekmesinde yer alan tuş takımını kullanın. Phone sekmesinde görülebilen sesli posta bilgisi mesajlarınızı dinlemenize ve ilgili Outlook bileşenini görmenize izin vermektedir. İhtiyacınız olduğunda bu sekmeden otomatik döküm de alabilirsiniz.

 

İnsanların sizinle nasıl iletişim kuracağı kontrolünüzde olsun

Diğer kişilerin sizinle nasıl iletişim kuracağını iletişim ve gizlilik ayarlarıyla kontrol edin. Çağrı yönlendirme ayarlarını kullanarak arayanın başka numaralara yönlendirilmesini sağlayın ve kimlerin görüşmeleri sizin adınıza yapabileceğini belirleyin.

Doğrudan Microsoft Office içerisinden iletişim kurun

Uygulamalar arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan, kullanıcıları belgeler ve hesap tabloları üzerinde yorum yapabilmesi için davet edin.

 

Herhangi bir yerden çalışın

Bir VPN’ye ihtiyaç duymadan internet bağlantısı olan her yerde iletişimde kalın ve üretken olun.

 

Mac kullanıcılarına destek

Microsoft Messenger for Mac ile işletmeniz içerisindeki Mac kullanıcıları, Microsoft Lync kullanıcılarına sesli ve görüntülü çağrılar yapabilir. Şirketinizdeki Mac kullanıcıları zengin iletişim bilgileri ve daha birçok özellik de dahil olmak üzere Microsoft Lync Server 2010’un sunduğu çoğu özellikten faydalanabilir. Microsoft Office for Mac sayfasından daha fazlasını öğrenin.

 

Maliyetleri kontrol altında tutun

İnternet üzerinden sesli iletişim (VoIP) birbirinden farklı lokasyonlarda bulunan şirket departmanlarının şehirlerarası ve uluslararası iletişim ücretlerinden kaçınarak iletişim kurmasını sağlamaktadır. Entegre ses, video ve internet konferansı ile seyahat masraflarının ve ayrıca üçüncül tarafların konferans çözümlerinden kaynaklanacak masrafların azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

 

Üretkenliği arttırın

Zengin iletişim bilgileri çalışanların birbirilerini kolayca bulmasına ve herhangi bir anda iletişim için en etkin yöntemi seçmelerine imkân verir. Çalışanlar, onay için e-postaları alıp göndermek yerine, masaüstü, uygulama ve sanal masaüstü paylaşımı özellikleriyle geliştirilmiş konferans sayesinde gerçek zamanlı işbirliğinden yararlanabilirler ya da Microsoft Office veya diğer uygulamalar içerisinden işbirliği yapacakları kişi ile temasa geçebilirler. Birleştirilmiş Microsoft Lync istemcisi kurumsal ses, kurumsal mesajlaşma ve konferans özelliklerine tek bir basit arayüz içerisinden erişim sağlanmasına izin verir.

 

Mobil işgücünü destekleyin

Mobil çalışanlar zengin Birleştirilmiş İletişim araçlarına internet bağlantısıyla VPN’ye gerek kalmadan herhangi bir yerden erişebilirler. Güncellenmiş Microsoft Lync Mobile istemcisi, konferanslara bağlanma ve konferans yönetimini, Genel Adres Listesinin aranmasını ve iletişim bilgilerin görüntülenmesini kolaylaştırır. Microsoft Lync Server 2010 içerisindeki zengin iletişim seçenekleri mobil mekân bilgileri ile güncellenmiştir. Bu nedenle hareket halindeki kullanıcıların bulunması ve kullanıcılarla temasa geçilmesi daha kolaydır. PC, telefon, mobil telefon ve tarayıcı üzerinde yaşanan birbirinin aynı kullanıcı deneyimi sayesinde çalışanlar iletişime geçmek için daha çok alternatife sahip olurlar.

 

Operasyonel etkinlik kazanın

İş süreçlerine zengin ve Birleşik İletişim dahil edilerek, gecikmeler ve beklemeler azaltılabilir, hatta tamamen ortadan kaldırılabilir. Grup sohbeti, coğrafi olarak farklı yerlerde bulunan ekipler için, etkin, konuya özgü ve çok taraflı iletişimi mümkün kılmakta ve sürekli hale getirebilmektedir.

 

Müşterilerinize, ortaklarınıza ve çalışanlarınıza yanıt verin

Microsoft Lync içerisindeki geliştirilmiş devretme özellikleri sayesinde aramaların doğru kişiye yönlendirileceğinden emin olabilirsiniz. Resepsiyon görevlileri için düşünülmüş Lync Server 2010 Attendant içerisinden tek tıklamayla çağrılar yönlendirilirken, yönetim özelliklerinde bulunan zengin iletişim bilgileriyle yanlış yönlendirmelerin önüne geçilir.

 

Kurallara uyum sağlayın

Tümleşik güvenlik, şifreleme, arşivleme ve çağrı detaylarıyla ilgili kayıtlar, kurallara uyum sağlamanıza yardımcı olur.

Related posts:

Microsoft Lync Server 2010 kurulum-3
Microsoft Lync 2010 Lisanslama hakkında...
Microsoft Lync 2010 için Türkçe dil paketi

Microsoft Lync 2010 ile Benzer Yazılar:

9 Ekim 2011 Saat : 10:04

Microsoft Lync 2010 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

error: