Hosted Exchange

TANITIM

Hosted Exchange, ilk kurulum maliyetine sahip olmayan bir exchange çözümüdür. Çünkü verileriniz hizmet aldığınız firma bünyesinde yer alan datacenterlarda/sunucularda saklanır ve her türlü bakım, güncelleme işlemleri hizmet veren firmanın uzman teknik ekibi tarafından yapılır. Böylelikle karmaşık
teknik detaylarla ilgilenmek zorunda kalmaz, basit bir kurulum işleminden sonra hemen hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz

Elektronik mesajlaşma gerekli, ancak gittikçe büyüyen tehditlerle karşı karşıya. Virüsler, solucanlar, DoS saldırıları, istenmeyen postalar ve yönetmeliklere uyum gereksinimleri etkili mesajlaşma güvenliği ve yönetimi gittikçe zorlaşıyor. Microsoft Exchange Hosted Services, e-posta kaynaklı saldırılara karşı mesajlaşma güvenliği ve yönetimini sağlar, veri şifreleme ile gizliliği korur, acil durumlarda ve sonrasında her zaman her yerden e-postalara erişimi sağlar. Bu hizmetler, “Yazılımları Hizmet olarak Kullanmak” modeli ile Internet aracılığıyla sunulur, ek yatırım gereksinimi azaltır, BT departmanlarının kaynaklarını daha verimli işlerde kullanmasına olanak tanır, güvenlik risklerinin firma içine ulaşmadan engellenmesi sağlanır.

NASIL KULLANILIYOR?

Basit bir mail exchange (MX) kayıt düzenlemesi ile, Microsoft Exchange Hosted Services kısa sürede açılır ve kullanıma başlanır. Ek donanıma gerek yoktur, ek yazılım alınması gerekmez, kurulum, yapılandırılma ve ayarlar önceden hazırlanmıştır, BT ekibinin ek olarak eğitim alması gerekmez. Dahası, var olan e-posta yapınızın değiştirilmesine, donanım veya yazılım kurulup yönetilmesine gerek yoktur. Hata toleranslı sunucular üzerinde ve güvenlik yazılımlarıyla merkezi olarak yönetilir. Hazırlanması detaylı çalışma gerektiren mobil hizmetlere erişim, ayarlamalar ve SSL yapılandırma hazır olarak kullanılabilir.

Hosted Exchange faydaları nelerdir?

  •  Microsoft Outlook ya da web üzerinden her zaman ve her yerde maillerinize ulaşabilir, ajanda ve dosyalarınızı görebilirsiniz.
  •  Mailleriniz, bağlantılarınız, ajandanız veya dosyalarınızda herhangi bir yerden yaptığınız değişiklik, tüm platformlar üzerinde aynı anda geçerli olur.
  •  Bağlantılarınız, ajandanız, yapılacaklar listeniz, notlarınız PDA, BlackBerry, iPhone gibi cihazlarla sürekli yanınızda olur.
  • Uçak, otobüs gibi yerlerde internet bağlantısı olmasa bile Outlook kullanarak hesabınızda yaptığınız değişiklikler internete bağlandığınız anda Exchange hesabınızla senkronize olur.

Günümüzde büyük ya da küçük işletmeler rekabet avantajı yaratmaya odaklandıkları noktada uzun vadeli ekonomik çözümlere de ihtiyaç duymaktadır. Hosted Exchange hizmeti kısa vadede minimum maliyet ile uzun vadede maksimum kazanç sağlar

Neden Hosted Exchange almalıyım?

Hosted Exchange servisi ile Microsoft Exchange Server yazılımı, Windows 2008 işletim sistemi, yedekleme yazılımı, antivirus, anti-spam yazılımı satın almaz, yedekleme, bakım vb. işler için fazladan uzman personel çalıştırmak zorunda kalmazsınız. Bu hizmetleri Hosted Exchange servisi ile birlikte almış bulunuyorsunuz. Bunların dışında anti-virus, anti-spam ve firewall servisleri ile birlikte istenmenyen spam mailler için çözüm sağlamış olursunuz. Hosted Exchange hizmeti ile sadece kullandığınız kadar öder, kullanmadığınız hizmetler için yüklü miktarda teknolojik yatırım yapmak zorunda kalmazsınız. Binlerce dolar ödemeden, sadece birkaçtıklama ile sisteminiz hazır hale gelir. Sadece ihtiyacınız olduğu kadar hesap açar ve bu kadar ücret ödersiniz.

Firma içi yatırım ve Hosted Exchange karşılaştırması:
Sunucu sahibi olmanın dez avantajları;

  •  Sistemin çalışmaya başlaması için öncelikle gerekli donanım, yazılım ve bu sistemi kullanacak uzman personel ihtiyacını karşılayacak, sonrasında ise çalışanlarınıza bu sistemin nasıl işlediği ile ilgili eğitim vermeniz gerekecektir. Bu da yüksek miktarda maliyet anlamına gelmektedir.
  •  Sahip olduğunuz teknik donanımlar belirli aralıklarla güncelleme, bakım ve onarımlardan geçecek, bunlar da her seferinde ekstra maliyet anlamınagelecektir.
  • Eğer mevcut bir IT departmanınız yoksa bu sistemlerle ilgilenmek için uzmanlardan oluşan bir ekibe ihtiyacınız olacaktır.

Hosted Exchange sahibi olmanın avantajları:

  • Başlangıç maliyeti düşüktür. Kurulum aşamasında çok düşük bir ücret ödeyerek başlar, daha sonra ise kullandığınız kadar ödeyerek gereksiz maliyetlerden kurtulursunuz.
  • Yüksek maliyetlerle başlamadığınız için kaynaklarınızı farklı finansal yatırımlara aktarma imkanınız doğar.
  • Sunucu, yazılım, lisans gibi ihtiyaçlar tarafınızdan karşılanmayacağı için teknik detaylarla vakit kaybetmezsiniz. Gerekli bakım onarım ve servis hizmetlerini uzman ekipler yapar. Size hem zaman kazandırır hem de maliyetlerinizi düşürür.

error: