Veeam Backup & Replication

Etiketler: ,

vPower: Sanallastırma – Güçlü Veri Koruması
Sanallastırma, maliyetleri düsürürken servis düzeylerini arttırarak essiz bir getiri sağlamaktadır. Sanallastırma ile baska hiçbir yerde elde edilemeyecek düzeyde veri koruması sağlanır. Elbette bu fırsatı gerçeğe dönüstürmeniz için doğru araçlara ihtiyacınız olacak. Su anda Veeam Software 15,000’den fazla müsteri için gelismis veri koruması ve yıkım onarımı sağlamaktadır. Veeam vPower™ ile Veeam, yedeklemeyi yeni bir boyuta tasımakta ve daha önce mümkün olmayan seyleri gerçeklestirmek için sanallastırmayı kullanmaktadır. vPower, Veeam Backup & Replication™ v5’deki büyük teknoloji, sanal makineyi (VM) bir yedekleme dosyasından doğrudan çalıstırmanıza izin verir. Bu olanak, önemli ve erisilmesi zor yararlara sahiptir.

vPower ile v5 sunları sunmaktadır:
Instant VM Recovery — dakikalar içerisinde yedek dosyadan bütün makineyi kurtarabilirsiniz.
U-AIR™ (Universal Application-Item Recovery) — herhangi bir sanallastırılmıs uygulamadan ayrı nesneleri kurtarabilirsiniz.
SureBackup™ Recovery Verification — her yedeklemenin geri yüklenebilirliğini otomatik olarak doğrulayabilirsiniz.

SureBackup: %100 Güvenilirlik
Geri yüklenemeyen yedeklemelerin hiçbir değeri yoktur. vPower yedekleme dosyalarınızın geri yüklenebilirliğini doğrulayabilmenizi sağlar. Sadece seçilen birkaç yedeklemenin değil, her bir yedeklemeyi, her bir sanal makinenin yedeklemesini, her zaman doğrulayabilirsiniz. vPower mevcut ürününüzde veya test ortamında kullanılabilir kaynakları kullanarak geri yükleme doğrulama islemini otomatiklestirir. Geri yükleme doğrulaması sırasında yalıtılmıs bir ortamda bir VM olusturur ve bunu yedekleme dosyasından doğrudan çalıstırır. VM’i baslatır, isletim sistemini önyükler ve her seyin normal olarak çalıstığını onaylar.  Yedekleme dosyalarını “çalısabilir” veya “çalısmalı” bakısıyla kabul etmenize gerek kalmaz. Bunun yerine yedekleme dosyalarınızın her zaman çalıstığını bilmenin rahatlığını yasarsınız.
InstantRestore™: En Hızlı Geri Yükleme Süresi
vPower ile ister bütün bir sanal makine, ister özel bir VMDK dosyası veya belirli bir uygulama ya da kullanıcı verisi olsun, ihtiyacınız olanı tam olarak çabucak geri yükleyebilirsiniz.

Instant VM Recovery
vPower ile normal yedekleme deposundan bir sıkıstırılmıs veya kopya olmayan yedekleme dosyasından bir sanal makineyi doğrudan çalıstırabilirsiniz. Bu büyük teknoloji yedeklemeyi çıkartma ihtiyacını ortadan kaldırır ve bunu ürün belleğine kopyalar. Siz sadece yedekleme dosyasından sanal makineyi çalıstırırsınız. Eğer bir sanal makine arızalanırsa, bunu birkaç dakika içerisinde herhangi bir bilgisayardan yeniden baslatabilirsiniz. Bu tıpkı sanal makineler için “geçici yedeğe” sahip olmak gibidir. Geri yüklemeyi tamamlamak için, hizmette kesinti olmadan veya kullanıcıları etkilemeden sanal makineyi ürün belleğine tasmak için Storage vMotion kullanın. Ya da Storage vMotion’a sahip değilseniz bu yerlesik özellikleriyle birlikte sanal makineyi Veeam Yedekleme & Replikasyona kopyalayın.

U-AIR (Universal Application-Item Recovery)
vPower ayrıca herhangi bir isletim sisteminde herhangi bir sanallastırılmıs uygulamadan ayrı nesnelerin çabucak geri yüklenmesini sağlar. Bu, kullanıcılar önemli e-posta veya betikleri yanlıslıkla sildiklerinde yapılması gerekenler için yeni bir çözümdür.
U-AIR mevcut nesne düzeyinde kurtarma yöntemleri için sınırları belirler. U-AIR:
• Uygun fiyatlı: ilave ara, yedekleme veya yazılım araçlarına gerek duymaz.
• Evrensel: Herhangi bir sanallastırma uygulaması ve uygulamanın mevcut araçları ve izinleriyle çalısır.
• Dayanıklı: Uygulamanın iç bilesenlerine bağlı değildir ve bu yüzden yeni uygulama yamaları ve sürümleriyle mükemmel sekilde çalısır ve koruması kolaydır.
Instant File-Level Recovery
vPower ile bütün bir sanal makineyi ya da aynı görüntü düzeyindeki yedekten ayrı bir dosyayı çabucak geri yükleyebilirsiniz. Veeam anlık dosya düzeyi geri yüklemesi yedekleme dosyalarından ayrı dosyaları geri yüklemenize ve saniyeler içerisinde en son duruma ya da herhangi bir zamana ve desteklenen herhangi bir isletim sistemi veya dosya sistemine göre kopyalayabilmenizi mümkün kılar.

SmartCDP™: Kesintisiz Veri Koruması
vPower, yeni replikasyon hızı sağlamak için Changed Block Tracking ve hafif provizyonlu diskler dahil olarak VMware vSphere 4 ve vStorage’da en son teknolojik gelismeleri kullanır. Birkaç dakikada bir değisiklikleri ve güncel sanal makine görüntülerini yakalayabilirsiniz. Eğer bir sanal makine arızalanırsa hemen baslamaya hazır bir kopyayı kullanabilirsiniz. Bu sayede pahalı özel ürünlere duyulan ihtiyaç ortadan kalkar ve sıradan CDP’lere uygun maliyetli bir alternatif sağlanır. Eğer bütçeniz pahalı gerçekzamanlı replikasyon veya donanım tabanlı enstantaneler için yeterli değilse hala yüksek güvenilirliği koruyabilir ve kesintisiz veri koruması sağlayabilirsiniz.

2’si 1 arada: Yedekleme & Replikasyon
Veeam sanal ortamınız için en kapsamlı korumayı sağlar, tek bir çözümde aynı fiyata hem yedekleme hem de replikasyon sunar. Farklı sanal makineler için farklı geri yükleme amaçlarına (RTO’lar ve RPO’lar) ulasma esnekliği verir. Yüksek güvenilirlik, alan dısı yıkım onarımı veya daha ucuz donanım ve teknikler kullanarak yedekleme için bir sanal makineyi alanda kopyalayabilirsiniz. Yazılım lisanslarını korursunuz ve görsellestirmeden daha fazla faydalanırsınız. Alan dısı yerlerden kolayca veri transferi yapmak için, Veeam WAN bant genisliğini etkin biçimde kullanır ve yavas WAN linkleri üzerinden kopyalamanıza izin verir.

vPower
vPower, sanal dünyada veri koruması için Veeam’ın vizyonudur ve Veeam teknolojisi bu vizyonu gerçeğe dönüstürür. vPower veri korumasını üst düzeye tasımak ve yıkım onarımını daha makul düzeyde gerçeklestirebilmek için sanal ortamı ve Veeam yeniliğini kullanır. vPower maliyeti düsürmek, güvenilirliği sağlamak ve veri koruması ve yıkım onarımı değerlerini arttırmak için klasik yaklasımın temel kusurlarını ortadan kaldırır.
vPower’ın çalısma sekli:
• Sıkıstırılmıs ve kopya olmayan yedek dosyayı normal bir VMDK dosyası gibi yayınlar.
• Sanal makineyi hiçbir değisiklik yapmadan yedekleme dosyasından doğrudan çalıstırır.
• Uygulama nesnesi geri yüklemesi, geri yükleme doğrulaması ve test/sorun giderme için izole edilmis bir ortam olusturur.

Related posts:

Veeam Backup 6.5 Patch1 yayınlandı.
Veeam Backup & Replication 7 ile gelen vSphere Web Client Plugin
Veeam Backup and Replication V 7.0 için bedava NFR Lisansınızı alın

Veeam Backup & Replication ile Benzer Yazılar:

17 Ağustos 2011 Saat : 8:16
  Backup

Veeam Backup & Replication Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

error: